Ile kosztuje powłoka ceramiczna w studio auto detailingowym?

Pokrycie powierzchni lakierowanych dodatkowymi powłokami ochronnymi zwiększa ich wytrzymałość i trwałość. Dodatkowe zabezpieczenie sprawdza się, gdy z samochodu korzystamy codziennie i wystawiony jest on na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Nowe samochody pokryte są lakierami o nowoczesnych strukturach, ale są one względnie delikatne i szybko możemy je zarysować. Groźne są na przykład wizyty w myjni, gdzie twarde szczotki mogą zostawić nieestetyczne ślady na karoserii. Stąd rosnąca popularność powłok ceramicznych, które wzmacniają lakier i czynią go bardziej odpornym na działanie czynników zewnętrznych.

Dlaczego warto nałożyć powłokę ceramiczną? 

Powłoka ceramiczna jest ciekawą alternatywą dla wosków samochodowych. Podobnie jak one chroni lakier przed niską i wysoką temperaturą, promieniami słonecznymi, błotem, wodą, śniegiem, żywicą czy ptasimi odchodami. Jednak jej trwałość jest o wiele dłuższa, gdyż pozwala chronić strukturę lakieru nawet kilka lat. Dodatkową zaletą jest również to, że czyni go odpornym zarówno na uszkodzenia mechaniczne np. w wyniku uderzeń drzwiami na parkingu czy drobnych otarć, jak i na blaknięcie koloru. Doceniamy wygodę stosowania tego rozwiązania i jego trwałość. Dodatkowo powłoka ceramiczna nadaje ciekawego szklistego wyglądu i odpycha wodę oraz zanieczyszczenia. Dzięki temu mycie pokrytego nią pojazdu jest szybsze i wymaga o wiele mniej trudu i wysiłku. Sprzyja też samooczyszczeniu, ponieważ bardzo często zanieczyszczenia spływają wraz z deszczem czy czystą wodą wykorzystaną do spłukania karoserii. Duże znaczenie ma również ochrona przed działaniem substancji chemicznych: kwasów i alkoholi zawartych w środkach do mycia i czyszczenia pojazdu.

Od czego zależy cena powłoki ceramicznej?

Ostateczna cena za nałożenie powłoki ceramicznej na pojazd zależy od polityki salonu lub warsztatu, ale są to koszty w granicach 5 000 zł. Kwota zależy w dużej mierze od posiadanego modelu pojazdu oraz stanu pokrywającego go lakieru. Trzeba mieć świadomość, że nałożenie powłoki na rysy tylko je uwidacznia, więc przed tym procesem lakier należy odpowiednio przygotować. Wiąże się to z dokładnym myciem profesjonalnymi kosmetykami samochodowymi, sprawdzeniem stanu lakieru i jego korektą, oraz nałożeniem samej powłoki. Korzystając z warsztatów specjalizujących się w nakładaniu powłok ceramicznych na pojazdy możemy spodziewać się pełnego opisu tego, w jakim stanie jest lakier naszego samochodu. To cenna wiedza dla każdego właściciela pojazdu.