Dlaczego warto zadbać o wnętrze samochodu przy użyciu kosmetyków samochodowych RR Customs?

Nowy samochód to specyficzny zapach we wnętrzu, błyszczące metalowe elementy, czyste szyby, dywaniki i tapicerka. Jazda takim samochodem to sama przyjemność, nic więc dziwnego, że chcielibyśmy taki stan utrzymać jak najdłużej. Dlaczego warto zabezpieczyć wnętrze nowego samochodu? Jak mogą w tym nas wspomóc kosmetyki samochodowe RR Customs?

Mówiąc o dbaniu o nowo zakupiony pojazd, duży nacisk kładzie się na właściwe mycie i zabezpieczanie powierzchni lakierowanych. Znaczenie ma również to, jak zadbamy o wnętrze samochodu. W końcu elementy wyposażenia jak kokpit, wewnętrzne lusterko, plastikowe i gumowe elementy, tapicerka, dywaniki i podsufitka również wymagają konserwacji. Zastosowanie odpowiednich preparatów pozwoli dłużej cieszyć się efektem nowości.

Tapicerka – zanim wsiądziesz pierwszy raz do samochodu

Trzeba przyznać, że tapicerka to główny element, który narażony jest na zabrudzenie. Codzienna jazda to ryzyko wylania napojów, zafarbowanie tapicerki po kontakcie z odzieżą czy kurzenie się siedzeń i kanapy. Niezależnie od tego, czy we wnętrzu naszego pojazdu jest tapicerka materiałowa, czy tapicerka skórzana, wymagają one odpowiedniego zabezpieczenia kosmetykami samochodowymi, zanim zaczniemy regularnie korzystać z samochodu. Ich konserwacja zachowa wygląd nowej tkaniny na dłużej. Skórzana tapicerka od pierwszych dni narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, więc pokrycie jej specjalną odżywką RR Customs poprawi jej elastyczność i zwiększy trochę trwałość. Tapicerki z materiału wymagają pokrycia wodoodporną formułą, która uchroni przed wsiąkaniem wody, czy niechcąco rozlanych napojów. Preparat chroniący przed ich wnikaniem sprawia, że zostaną one na powierzchni siedzenia, a nie wnikną w jego strukturę. Łatwiej będzie je wytrzeć, a powstałe plamy nie będą od razu wymagać prania. Dzięki temu obicie dłużej pozostanie czyste. 

Wyposażenie pojazdu – impregnacja i pielęgnacja

Elementy z plastiku, metalu i drewna również wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, jeśli chcemy, aby długo wyglądały jak nowe. Impregnaty do plastiku RR Customs natłuszczają lekko powierzchnię, przez co ta nie wysusza się i nie pęka, a także chronią przed osiadaniem kurzu i pyłu. Ich czyszczenie po nałożeniu takiej niewidzialnej bariery jest o wiele szybsze. Drewniane elementy podatne są na działanie wilgoci, więc powinno się je pokryć preparatem ochronnym do drewna. Podobnie gumowe uszczelki powinny być natłuszczane i chronione przed działaniem zmiennej temperatury oraz środkami czyszczącymi. Dłużej będą zapobiegać dostaniu się wody do wnętrza pojazdu. Metalowe elementy natomiast wymagają polerowania i regularnego czyszczenia, aby prezentowały się elegancko i estetycznie. Ochronie warto poddać również elementy klimatyzacji, aby dłużej cieszyć się świeżym i pozbawionym bakterii i grzybów powietrzem.