Czym jest niewidzialna wycieraczka?

Samochody stojące na parkingach pod domami wystawione są na opady deszczu, śniegu, pokrycie lodem przy minusowych temperaturach, żywicę kapiącą z drzew czy niszczące powierzchnie lakierowane odchody ptaków. Wpływa to również na powierzchnię przedniej szyby, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji.

Dobra widoczność podczas jazdy to gwarancja bezpieczeństwa kierowcy, jego pasażerów oraz pozostałych użytkowników dróg. Za tę widoczność odpowiada często stan przedniej szyby oraz używany płyn do jej mycia, a także wycieraczki. Jednak nawet najlepszy płyn może być niewystarczający. Warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania jak na przykład niewidzialna wycieraczka, preparat zwiększający widoczność i ułatwiający eksploatację samochodu w trudnych warunkach. Konserwuje i ochrania szklaną powierzchnię przed zabrudzeniem.

Niewidzialna wycieraczka – do czego służy?

Nowoczesna technologia i nieustanny rozwój preparatów stosowanych do mycia i pielęgnacji poszczególnych elementów samochodu, pozwalają nam korzystać z najlepszych jakościowo preparatów. Jednym z nich jest niewidzialna wycieraczka, który konserwuje powierzchnię przedniej szyby i znacznie poprawia widoczność podczas jazdy w trudnych warunkach. Każdy kierowca miał przynajmniej jedną sytuację, gdzie jazda w strugach deszczu okazała się niekomfortowa lub nawet niebezpieczna. Często ma się wrażenie, że wycieraczki nie nadążają ze zbieraniem wody z szyby. Nieprzyjemnie jeździ się nawet podczas niewielkiej mżawki, która powoduje jedynie rozprowadzenie brudu na szybie i przez to musimy nieustannie korzystać ze spryskiwaczy i wycieraczek. Nakładając niewidzialną wycieraczkę, eliminujemy ten problem. Jest to płyn, który łączy się z porami w szkle i chroni je przed dostaniem się tam zanieczyszczeń, dając idealny poślizg szklanej powierzchni. Ma silne właściwości odpychające wodę i już przy szybszej jeździe widzimy, że woda sama spływa z szyby i nie musimy korzystać w tym celu z piór wycieraczek.

Jak nałożyć niewidzialną wycieraczkę?

Stosowanie tego preparatu pozwoli nam zaoszczędzić na płynie do spryskiwaczy, ale przedłuży również żywotność samych wycieraczek. Kluczowe jest tu poprawne nałożenie preparatu na powierzchnię szyby, aby w pełni wykorzystać jego właściwości. W pierwszej kolejności szybę należy dokładnie umyć i usunąć wszystkie zabrudzenia ze szkła i z uszczelek. Dobrze jest też odtłuścić powierzchnię, aby mieć pewność, że preparat pokryje całą szybę. Następnie nakładamy cienką warstwę płynu i pozostawiamy go na kwadrans, aby wniknął w strukturę szyby. Po upływie tego czasu polerujemy powierzchnię, aby usunąć wszelkie przypadkowe smugi. Preparat dla lepszego efektu można nałożyć dwa razy. Dzięki temu środkowi nie musimy więcej martwić się o przylegające do szyby piasek, błoto, śnieg czy wodę. Niektórzy nakładają ją nawet na lusterka, reflektory i szyby boczne.